Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-05-2020

Pomoc na jaką będą mogli liczyć interesanci Punktu Konsultacyjnego w ramach pełnionych przez certyfikowanego terapeutę dyżurów to głównie udzielanie poradnictwa i indywidualnych konsultacji terapeutycznych dla osób uzależnionych od narkotyków.

Informacja o uruchomieniu bezpłatnych dyżurów specjalisty ds. narkomanii w Punkcie Konsultacyjnym dla Osób i Rodzin z Problemem Uzależnienia oraz Przeciwdziałania Przemocy w Lubaniu.

Działający od 2018 roku Punkt Konsultacyjny dla Osób i Rodzin z problemem Uzależnienia oraz Przeciwdziałania Przemocy w Lubaniu zapewnia pomoc specjalistów z zakresu uzależnienia od alkoholu i przemocy, w tym pomoc psychologa, terapeuty oraz konsultanta. Od 25 maja 2020 r. w Punkcie Konsultacyjnym dyżury będzie pełnił również specjalista ds. narkomanii, Pan Aleksander Krzysztof Matusiak. Pan Matusiak jest certyfikowanym terapeutą z zakresu uzależnień od narkotyków. Należy zaznaczyć, że Pan Matusiak ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe w zakresie przeciwdziałania zjawisku narkomanii.  Psychoterapią uzależnień zajmuje się od 1995 r. Od 12 lat prowadzi prywatny gabinet w ramach własnej działalności gospodarczej pod nazwą „Firma Terapii i Profilaktyki – Warsztaty Aleksander Matusiak, z siedziba w Kamiennej Górze, Raszów 57. Obecnie prowadzi poradnictwo w:

-Punkcie Konsultacyjnym dla Osób Uzależnionych od  Narkotyków i ich Rodzin w  Żarowie

-Punkcie Konsultacyjnym dla  Osób Uzależnionych od  Narkotyków i  ich Rodzin w  Jaworzynie Śląskiej

-Punkcie Konsultacyjnym dla  Osób Uzależnionych od  Narkotyków i ich Rodzin w Karpaczu

-Punkcie Konsultacyjnym dla Osób Uzależniony od  Narkotyków i  ich  Rodzin w  Świebodzicach

20 lat pracował w Poradni MONAR w Jeleniej Górze oraz Ośrodkach leczenia uzależnień dla osób uzależnionych od narkotyków.

Specjalizuje się w uzależnieniach chemicznych, narkotykach, dopalaczach i nowej scenie narkotykowej. Ponadto w przeszłości miasto Lubań współpracowało z Panem Aleksandrem Matusiakiem przy realizacji programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży z lubańskich szkół pn. "Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć” oraz przy organizacji konsultacji dla rodziców uczniów pn. "Jak rozpoznać, że moje dziecko wchodzi w uzależnienia? – wczesna interwencja w domu”. Wydarzenia te cieszyły się sporym poparciem uczestników jak również pedagogów.

Pomoc na jaką będą mogli liczyć interesanci Punktu Konsultacyjnego w ramach pełnionych przez Pana Aleksandra Matusiaka dyżurów to głównie udzielanie poradnictwa i indywidualnych konsultacji terapeutycznych dla osób uzależnionych od narkotyków, wstępna diagnoza, terapia ambulatoryjna, pomoc osobom współuzależnionym oraz konsultacje dla rodzin osób uzależnionych.

Na indywidualną wizytę można się umawiać:

  • osobiście w Punkcie Konsultacyjnym dla Osób i Rodzin z Problemem Uzależnienia oraz Przeciwdziałania Przemocy w Lubaniu, przy ulicy 7 Dywizji 14 (przybudówka – parter)
  • lub pod nr telefonu 75 646 44 55 od wtorku do czwartku w godzinach od 8:00 do 14:00 lub pod nr 75 646 44 26 od poniedziałku do piątku  w godzinach pracy Urzędu Miasta Lubań
  • Istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu telefonicznego z Panem Aleksandrem Matusiakiem pod nr 666 814 427.

Dyżury specjalisty ds. narkomanii zaplanowano w co drugi i czwarty poniedziałek miesiąca, w godzinach od 15:00 do 18:00.

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...