Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
03-12-2018

W dniu 28.11.2018r. dzieci z najstarszych grup „Kropelki” i „Zefirki” wyruszyły na wielką przygodę do zamku Czocha. Była to niezwykła wyprawa, ponieważ dzieci wróciły do domu dopiero następnego dnia.

W środę wieczorem przedszkolanki wyruszyły autobusem z Lubania w kierunku zamku. Na miejscu byli już pół godziny później. Wszyscy z przejęciem i pod wielkim wrażeniem patrzyli na zamek, który w blasku gwiazd wyglądał imponująco, a z ust dzieci było słuchać: „wow!”. Kiedy weszły do zamku, z podziwem oglądały wspaniałe wnętrza zamku. Następnie przeszły do sali nr 104, gdzie przygotowały się do wspaniałej kolacji oraz zabaw. Wieczór w zamku spędziły na poznaniu tradycji zabawach i gier andrzejkowych, m. in.: zabawa w wychodzenie bucika za próg, losowanie przedmiotów mówiących o naszych przyszłych zawodach, itp. Dzieci podziwiały niesamowity efekt pary (z suchego lodu), który wprowadził magiczny i tajemniczy nastrój; śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Kiedy zabawa dobiegła końca, maluchy przygotowały materace i śpiwory do wspólnego spania. Noc przebiegła bardzo spokojnie. Rankiem, po wspaniałym i smacznym śniadanku, wszyscy kontynuowali zabawy. W czwartek przed powrotem do przedszkola przedszkolaki spacerowały wokół zamku podziwiając jego piękne okolice. Uśmiechnięci, radośni i zadowoleni około południa opuściły zamek i wróciły do przedszkola, gdzie już czekał pyszny obiadek.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...