Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-09-2016

23 września 2016 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pieszym rajdzie pod hasłem ,,Las bliżej nas”.

Organizatorami  tej XIII już edycji, był Urząd Miasta Lubań, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu oraz Nadleśnictwo Świeradów przy zaangażowaniu środków Gminy Miejskiej Lubań , Starostwa Powiatowego i środków własnych organizatorów.

Celem tegorocznych działań ekologicznych było propagowanie wśród biorących w rajdzie udział uczniów, idei Europejskiego Dnia bez Samochodu i Europejskiego Tygodnia Mobilności, rozbudzanie zainteresowań krajoznawczych i turystycznych, poznawanie reliktów wulkanizmu na przykładzie Góry Liściastej, rozbudzanie zainteresowań edukacją leśną oraz uświadamianie zagrożeń wynikających z niekontrolowanego rozwoju motoryzacji oraz niskiej emisji. Dodatkowo grupa drugoklasistów zaliczała sprawność TURYSTA, w ramach projektu sportowego ,,Mały Mistrz”.

W programie edukacyjnym tego dnia, uczniowie wraz z opiekunami, przejechali wstępny odcinek turystycznej trasy autobusami, by potem rozpocząć wędrówkę z leśnikami na Górę Liściastą i po Leśnictwie Przylesie. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych wśród naturalnych darów lasu, zadawały mnóstwo pytań, były chętne  w konkursach wiedzy o lesie, trafnie rozpoznawały i nazywały przygotowane przez leśników leśne okazy oraz rośliny na trasie pieszego rajdu .Drugoklasiści, jako turyści , pokonali bez trudu trasę ponad 10 km , zachowując wspaniały humor, mnóstwo energii i chęci do pokonywania kolejnych etapów leśnych konkurencji. Na zakończenie całego ekologicznego maratonu , dzieci, przy ognisku, piekły kiełbaski.  Za regulaminowe zachowanie na całej rajdowej trasie , drużyny z naszej szkoły otrzymały wspaniałe piłki, które będą wykorzystane do zdobycia kolejnych sprawności sportowych w klasie II.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam uczestniczenie w  pieszym rajdzie. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...