Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-09-2016

13 września trzeci raz gościliśmy edukatora leśnego, w ramach projektu ,,Zielony Rower”. W tym roku przyjechał do nas – tradycyjnie na rowerze, pan Michał Wypasek z Nadleśnictwa Henryków.

,,Woda, a las”  to temat zajęć, w których uczestniczyły dwie klasy: IV i VI. Prowadzący zajęcia, poszerzył wiedzę uczniów o zagadnienia związane z rolą wody, jaką odgrywa ona w życiu lasu. Dla pozostałych uczniów nauczyciele przygotowali zajęcia w klasach pod hasłem ,,Dzień Lasu”.

Do przyjęcia leśnika przygotowała się cała szkoła. Uczniowie wraz z nauczycielami wykonali wystawę prac plastycznych i kolorowe opaski z motywami leśnymi. Wszyscy uczniowie ubrani byli w kolory lasu. Poza tym na korytarzu ustawiliśmy ,,Leśną Spiżarnię”, która pilnowały dwa żołędziowe ludy. Obok znajdowała się ,,Leśna Biblioteka”, w której zgromadziliśmy książki i broszury – wszystko oczywiście o lesie!

Dzień rozpoczął się od przedstawienia: ,,Cztery pory roku w lesie”. Uczniowie za pomocą przygotowanych rekwizytów pokazali zmiany jakie zachodzą w tym środowisku w ciągu całego roku. Pokaz współgrał z czytanym opowiadaniem, a całości dopełniała muzyka Vivaldiego. Po przedstawieniu i ciekawych zajęciach z edukatorem leśnym, był poczęstunek. Składał się on z ciast i ciasteczek z owocami leśnymi. W tym działaniu wsparli nas rodzice, którym dziękujemy za okazaną pomoc.

To był naprawdę udany dzień. Kolejne warsztaty za rok.

                                                                                                                                             Elżbieta Golba

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...