Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
03-03-2016

Ustawa z dnia 11 lutego 2016r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2016r. poz. 195) wprowadza w życie program „Rodzina 500 plus”, w ramach którego rodzice będą otrzymywać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu.

Rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł netto na osobę lub 1200 zł netto (w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko) – otrzymają je również na pierwsze lub jedyne dziecko.

Świadczenie będzie przysługiwać do ukończenia przez dziecko 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymają rodzice, opiekunowie prawni lub opiekunowie faktyczni dziecka.

Wnioski o przyznanie świadczenia będzie można składać od dnia wejścia w życie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci tj. od 1 kwietnia 2016 r. Prawo do świadczenia wychowawczego na podstawie wniosków złożonych w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy ustala się od dnia 1 kwietna 2016r. Prawo do świadczenia na podstawie wniosków złożonych w późniejszym terminie, ustala się od miesiąca złożenia wniosku.

Druki wniosków dostępne będą od dnia 21 marca 2016r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu (Plac Lompy 1, pok. 10-11) w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Lubań (ul. 7 Dywizji 14). Obecnie druki można pobrać ze strony internetowej www.mops.luban.pl

Wnioski będzie można składać osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubaniu (pok. 10-11), za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez Internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz za pomocą bankowości elektronicznej.

Więcej informacji na temat programu ,,Rodzina 500 plus” można uzyskać na stronie internetowej http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/aktualnosci/pytania-i-odpowiedzi/

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...