Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-01-2016

Dnia 17 grudnia 2015r. w „Jedynce” odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny klas IV-VI o tytuł „Mistrza Ortografii 2015/2016”.

Jego ideą było promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Do etapu szkolnego przystąpiło 22 uczestników konkursu, którzy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji. Dyktando było nie lada wyzwaniem dla przyszłych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem zawierało wiele ortograficznych pułapek. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców. I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii 2015/2016 otrzymał Mikołaj Połetek z klasy Va, II miejsce Oliwia Michalik z klasy VIa i III miejsce Małgorzata Brodawka z klasy Va. Mikołaj Połetek będzie reprezentował naszą szkołę w XIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym klas IV-VI Szkół Podstawowych, który odbędzie się w styczniu 2016 roku. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcy gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz życzymy powodzenia.

I.S.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...