Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-12-2015

Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy ... pewnie każdy zna wiersz Jana Brzechwy i wartości, jakie z niego płyną.

Aby przybliżyć tematykę witamin zwartych w warzywach, dzieci z kółka teatralnego z klas I-III pod kierunkiem Pani Jolanty Dziędzioły zaprezentowały inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie".
Przedstawienie odbyło się 2 grudnia 2015 r. w sali nr 8. Grupa teatralna zaprosiła na występ kolegów, koleżanki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubaniu oraz uczniów klas I-III naszej szkoły.

Przygotowania do inscenizacji trwały od kilku tygodni. Mali aktorzy ćwiczyli bez wytchnienia i z uśmiechem na twarzy swoje role. Opiekunka koła przygotowała ciekawą scenografię, a rodzice-barwne i zwracające uwagę stroje. Uczniowie zmierzyli się z tremą, by móc poczuć się przez chwilę jak prawdziwi aktorzy. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali scenki z życia warzyw, które miały uświadomić dzieciom ich ogromną rolę w naszej diecie. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało.

Dzieci po przedstawieniu wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pod hasłem Bliżej książek, w czasie których zapoznały się z księgozbiorem tego miejsca i wysłuchały fragmentu e-booka „Karlsson z Dachu lata znów”. W dalszej części przedszkolaki udały się na zajęcia przygotowane przez Panią Beatę Siodłak, w czasie których poznały tajniki zdrowego żywienia. Podczas tego spotkania dowiedziały się o tym, skąd wzięła się piramida żywieniowa i wspólnie wykonały plakat o zdrowym jedzeniu. W nagrodę otrzymały naklejki i zdrowy batonik.

I.S., zdj. B.K..

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...