Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-11-2015

  „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,
Na którym z lochu, co był twą stolicą
Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem (…)” (A. Asnyk)


10 listopada 2015 roku uroczyście obchodziliśmy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w okolicznościowym apelu. Uroczystość, poświęconą ojczyźnie i wolności, rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. W dalszej części uczniowie obejrzeli akademię, którą przygotowała Pani Jolanta Dzięcioła wraz z grupą uczniów z kółka teatralnego. To patriotyczne przedstawienie wprowadziło wszystkich zebranych w atmosferę poprzedzającą wydarzenie z 11 listopada 1918 roku. Młodzi aktorzy w niezwykle ciekawy sposób zobrazowali sytuację polityczną kraju przez odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ukazali ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przedstawienie zaprezentowane przez dzieci pozwoliło zrozumieć uczucia tych, którzy walczyli o wolność i upragniona niepodległość oraz to, że „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!/ Lecz czymś największym, czym być można: Sobą”.


Obowiązkiem szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych. Cała społeczność szkolna przygotowała się do obchodów tego święta, wykonując kotyliony w barwach narodowych. W salach lekcyjnych i na korytarzach szkoły zostały zaprezentowane okolicznościowe gazetki dotyczące Święta Niepodległości.

I.S., zdj. B.K.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...