Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-10-2015

Projekt „Jesienne inspiracje” rozpoczął sezon artystycznych wydarzeń w naszej szkole.

Kolejnym jego etapem był wyjazd uczniów do Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. 2 października 2015 roku uczniowie z klas II, V oraz VI, wysłuchali audycji umuzykalniającej pod hasłem „Z muzyką pod prąd”. Podczas koncertu zostały wykonane kompozycje , które zawierały elementy muzyki klasycznej, jazzowej a nawet rockowej. Zaprezentowano instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę elektryczną w najróżniejszych kombinacjach. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o tym, jak we współczesnym świecie wyczarować moc i dodać energii subtelnym brzmieniom strun, kiedy poszczególne instrumenty wkroczyły na salony, jak zawojowały świat oraz czy bez „napięcia” można jeszcze grać. Podczas audycji zabrzmiały utwory najbardziej wymagające, ale też niezwykle popularne, lubiane a nawet rozrywkowe. Nie zabrakło również utworów z udziałem publiczności. W tym dniu świat muzyki stał się niepowtarzalnym teatrem dźwięku, kształtującym gust i wyobraźnię.


Kolejnym ważnym punktem programu była wizyta w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, gdzie uczniowi przenieśli się do świata tropikalnej dżungli, tundry oraz Arktyki. Podczas wizyty zapoznali się ze zbiorami przyrodniczymi, między innymi: z okazami ptaków, jaj ptasich, ssaków, motyli, rogów, muszli, gipsowych modeli grzybów, minerałów oraz owadów.

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...