Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-10-2015

W dniu 2 października 2015 roku odbyła się ważna uroczystość w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaniu. Sala gimnastyczna szkoły wypełniła się zaproszonymi gośćmi, dyrekcją, nauczycielami, rodzicami uczniów oraz pierwszakami.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu Pani Ewa Żbikowska. Był to wyjątkowy dzień dla uczniów klas pierwszych, bowiem zostali oni pełnoprawnymi uczniami i wzięli udział w uroczystym pasowaniu na ucznia i czytelnika. Poprzez tak podniosłą chwilę dzieci dowiedziały się, że bycie uczniem jest czymś ważnym i cennym, a uczęszczanie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem, i że to istotny element z życia człowieka, z którego każdy może być dumny.
Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektor Szkoły Pani mgr Beaty Myśliwiec, która przywitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po złożonym przyrzeczeniu zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności szkoły. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: mgr Elżbieta Chilińska, mgr Joanna Czerwiec, mgr Małgorzata Chruściak, mgr Alicja Osińska oraz uczniowie klas trzecich i czwartych pod kierunkiem Pani mgr Haliny Rudak – nauczyciela bibliotekarza. Podczas akademii uczniowie klas pierwszych zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej, z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
W dalszej części Dyrektor Szkoły Pani mgr Beata Myśliwiec uroczyście dokonała pasowania na ucznia i czytelnika w obecności wszystkich zebranych. Po pasowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Wicedyrektor Szkoły Pani mgr Agnieszka Stępak – Cybulska. Na zakończenie pierwszoklasiści udali się w radosnych nastrojach do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a „żakom” życzymy sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy w murach naszej szkoły.

I.S., zdj. J.Ż

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...