Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-09-2015

Kiedy pokazać dzieciom, że jesień nie jest smutna, że ma kolor „radosnego płótna”? Otóż wtedy, gdy można z tego uczynić święto. I właśnie takie założenie przyświecało tym, którzy zorganizowali w naszej szkole projekt pod hasłem „Jesienne inspiracje.


Dnia 25 września 2015 roku przywitaliśmy jesień z radością i uśmiechem. Piękna aura jesienna, która panowała tego dnia, sprzyjała licznym zabawom na świeżym powietrzu. W ramach realizacji projektu zorganizowaliśmy różne formy zajęć, których celem było między innymi rozwijanie zdolności artystycznych oraz zaszczepienie chęci sportowej rywalizacji wśród uczniów. Uczniowie już od kilku dni gromadzili w klasach materiały, potrzebne do wykonania dekoracji związanych z jesienią, między innymi: suszone kwiaty i owoce, dziką różę, głóg, jarzębinę, żołędzie, kasztany i liście, ale też materiały potrzebne do konkurencji sportowych takie jak: główki kapusty, dynie, jabłka, ziemniaki, cebule i słoneczniki. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami pracowali w klasach i dekorowali obrusy, które później zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej na terenie boiska przy placu zabaw. Dzieci z młodszych klas stempelkami z ziemniaków ozdabiały prace plastyczne. Nie zabrakło też dekoracji z kolorowych liści, korali z kasztanów czy jarzębiny, wianków z krzewów czy innych równie atrakcyjnych „przyozdobień” jesiennych. W klasach zrobiło się naprawdę kolorowo i radośnie. Jesień w naszej szkole zagościła już na dobre.W dalszej części projektu uczniowie pod opieką nauczycieli bawili się na boisku szkolnym śpiewając i tańcząc. Uczniowie klas II i III prezentowali wraz z wychowawcami piosenkę o jesieni.

Największą atrakcją tego wydarzenia okazała się inscenizacja wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” w reżyserii Joanny Czerwiec, wykonana przez nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie mięli wielką przyjemność obejrzeć to przedstawienie, w którym w rolę małej Rzepki wcieliła się uczennica klasy Ic - Lena Ryglowska oraz nauczyciele w następujących rolach: dorosła Rzepka - pani Beata Myśliwiec, dziadek - konserwator pan Marian Bereziuk, babcia – pani Helena Wojnowska, wnuczek – pani Anna Szparak, Mruczek – pani Alicja Osińska, Kicia – pani Małgorzata Kobylarz, kurka – pani Małgorzata Chruściak, gąska – pani Danuta Janczak, bocian – pani Agnieszka Stępak – Cybulska, żabka – pani Elżbieta Chilińska, kawka – pani Jolanta Dzięcioła oraz narrator – pani Joanna Czerwiec. Wszystkim spektakl przypadł bardzo do gustu o czym świadczyły gromkie brawa. Podobały się również stroje oraz świetnie dobrana muzyka.


Uczniowie brali udział w zabawach prowadzonych z animatorką oraz licznych konkurencjach sportowych. Największą popularnością cieszyły się skoki z dynią pomiędzy nogami, bieg na czworaka z ziemniakiem pod brodą, bieg ze słonecznikiem na głowie, turlanie kapusty czy sadzenie cebuli. Sportowa atmosfera, radość z wygranej udzieliły się wszystkim. Tego dnia nie mogło zabraknąć też poczęstunku dla uczestników zabawy. Rada Rodziców serwowała pyszne kiełbaski pieczone na grillu. Każdy uczeń otrzymał również sok.
Nauczyciele którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie tego projektu to panie: Joanna Dzięcioła, Elżbieta Chilińska, Tamara Bużantowicz oraz Anna Szpara.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego projektu. Szczególne słowa podziękowania należą się Radzie Rodziców za wsparcie finansowe i obecność w czasie tego wydarzenia.

I.S, zdj. ŁCR

                     


 

 

 


       

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...