Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-09-2015

Już po raz kolejny przystąpiliśmy do programu edukacyjno-warsztatowego „Zielony Rower” zorganizowanego przez Nadleśnictwo Świeradów Zdrój. 10 września br. do naszej szkoły „wjechali” na rowerach leśnicy - edukatorzy z Nadleśnictwa Wałbrzych.

          Powitaliśmy ich serdecznie krótkim programem artystycznym przygotowanym przez klasę IIIb i Panią Justynę Ziółkowską oraz klasę IVa i Panią Katarzynę Zając. Po takim wesołym wstępie, uczniowie udali się do sal, gdzie leśnicy przeprowadzili niezmiernie interesujące zajęcia o tematyce leśnej. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi znaczenia lasu i jego funkcji. Dzieci dowiedziały się również wiele o pracy służb leśnych, poznały rośliny i zwierzęta żyjące w tym ekosystemie ze szczególnym zwróceniem uwagi na nietoperze. Na zakończenie zajęć edukatorzy wręczyli uczestnikom atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz materiały edukacyjne. Projekt ten koordynowała na terenie szkoły Helena Wojnowska – nauczyciel przyrody.


          Uczniowie byli zachwyceni taką formą zajęć oraz nagrodami, które otrzymali. Mamy nadzieję, że w następnych latach będziemy gościć więcej leśników, gdyż nasza społeczność szkolna jest zainteresowana edukacją leśną.

I.S., zdj. B.K.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...