Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-09-2015

1.09.2015 r. odbyła się jubileuszowa inauguracja roku szkolnego 2015/2016. Dzień ten zapisał się w szczególnej pamięci wszystkim pracownikom szkoły, byłym i obecnym, jej absolwentom, uczniom i ich rodzicom ze względu na przypadające na ten rok obchody 70-lecia szkoły.

Szkoła istnieje już 70 lat i należy do najstarszych placówek w regionie. To sporo lat, piękny dorobek, zasłużone miejsce w historii miasta Lubań.
Do chlubnej historii szkoły przeszło niezwykłe wydarzenie - przemarsz ulicami miasta. Wszyscy uczniowie wraz z rodzicami, pracownicy szkoły i zaproszeni goście w asyście orkiestry uroczyście przeszli następującymi ulicami: K. Miarki, A. Mickiewicza, J. Dąbrowskiego i Pl. 3 Maja. Pod Wieżą Bracką miała miejsce oficjalna część obchodów 70-lecia szkoły. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Otwarcia jubileuszowego roku szkolnego 2015/2016 dokonała Dyrektor Szkoły Pani mgr Beata Myśliwiec, która przywitała serdecznie wszystkich przybyłych gości, uczniów lubańskiej Jedynki, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, liczną grupę emerytów oraz przyjaciół szkoły. Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Lubań - Arkadiusz Słowiński, Przewodniczący Rady Miasta Lubań - Jan Hofbauer wraz z radnymi, Wicestarosta Miasta Lubań - Wojciech Zembik, Przewodnicząca Rady Powiatu -Teresa Dudkiewicz-Kozań, Naczelnik Infrastruktury Społecznej - Elżbieta Sindrewicz, Kierownik Referatu Edukacji i Sportu w Wydziale Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta Lubań - Anna Zawłocka, Dyrektorzy placówek oświatowych wraz z pocztami sztandarowymi, Przewodniczący Rady Rodziców - Leszek Jaworski. Burmistrz Miasta Lubań i Wicestarosta Powiatu Lubańskiego zabrali głos, podkreślając niecodzienność sytuacji w historii szkoły i miasta. Pogratulowali Pani Dyrektor mgr Beacie Myśliwiec dotychczasowych sukcesów, podziękowali za współpracę i podejmowanie cennych inicjatyw na rzecz Miasta Lubań. Jednocześnie życzyli satysfakcji z wychowania kolejnych szkolnych pokoleń.


Burmistrz Miasta Lubań podkreślił, że „szkoła profesjonalnie wspiera uzdolnienia uczniów, dba o ich bezpieczeństwo, chroni przed przemocą, odkrywa talenty oraz realizuje różne projekty i stwarza młodemu pokoleniu warunki do wszechstronnego rozwoju. Potwierdzeniem bardzo dobrej pracy i współpracy nauczycieli, rodziców i uczniów są wyniki sprawdzianu szóstoklasistów, gdyż po raz kolejny średnia szkoły jest najwyższa w Lubaniu i wyższa od średniej wojewódzkiej i ogólnopolskiej.”


Dyrektor Szkoły Pani mgr Beata Myśliwiec przedstawiła zadania na bieżący rok szkolny związane z obchodami 70-lecia, wspomniała o realizacji wielu projektów i życzyła wszystkim powodzenia oraz sukcesów w nauce na najbliższy rok szkolny, zaznaczając, że „ każdy jubileusz to połączenie tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością i wspomnień z planami.”


Wszyscy zebrani mogli też obejrzeć krótką część artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów pod patronem Pani mgr Tamary Bużantowicz i mgr Danuty Janczak. Znakomita recytacja wiersza Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” w wykonaniu uczennicy klasy Va Kornelii Orlik oraz odśpiewanie piosenki „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu ucznia klasy Va Tomasza Wieczorka zrobiły na wszystkich przybyłych niezwykłe wrażenie. W dalszej części uczniowie odśpiewali pieśń szkoły. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste złożenie ślubowania uczniów klas pierwszych, które poprowadziła Pani Wicedyrektor Szkoły mgr Agnieszka Stępak-Cybulska. Na zakończenie wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i nauczyciele udali się marszem do szkoły na spotkanie z wychowawcami. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

I.S., zdj. ŁCR

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...