Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-09-2014

„Zielony Rower” to cykliczny, autorski program edukacyjno-warsztatowy realizowany przez Nadleśnictwo Świeradów, skierowany do osób zajmujących się edukacją przyrodniczą. „Jedynka” po raz drugi dołączyła do ponad 30 szkół biorących udział w tym przedsięwzięciu.


Projektem została objęta cała szkoła, natomiast klasy czwarte uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez panów: leśniczego Piotra Orlika oraz podleśniczego Jarosława Malunga. Podczas warsztatów uczniowie układali obrazy z materiałów zebranych w lesie, oglądali ciekawe eksponaty oraz bawili się. Leśnicy nie tylko ciekawie prowadzili zajęcia, ale także zachwycili nas grą na gitarze. Uczniowie klas IV-VI rywalizowali w quizie przyrodniczym. Najlepszą wiedzą wykazali się : Gabriel Markut z VIb, Zuzanna Wieczorek z IVa oraz Patryk Kret z Va. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadleśnictwo Świeradów.

Ważnym punktem wielkiego finału projektu „Zielony rower” było uroczyste otwarcie nowo powstałego placu zabaw. Dzieci z dużą niecierpliwością oczekiwały na tę chwilę. Z udziałem władz miasta, pod czujnym okiem leśników posadziły na skarpie obok placu zabaw ponad 150 przyniesionych wcześniej różnorodnych krzewów ozdobnych.

Mamy nadzieję, że plac zabaw będzie bezpiecznym i pięknym miejscem wypoczynku, o który wszyscy zadbamy.

 

A.S.C., zdj. B.K.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...