Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-06-2014

Słońce świeciło jak na zamówienie. Bardzo nam było potrzebne, ponieważ postanowiliśmy wybudować na szkolnym boisku wielki zamek obronny i stoczyć rycerskie turnieje. Wszyscy byli do tego świetnie przygotowani i w krótkim czasie stanęły mury obronne zamczyska. To był dopiero początek naszej zabawy. Uroczystego otwarcia zabaw i potyczek rycerskich dokonała pani dyrektor Beata Myśliwiec i tak zaczęła się druga część naszego projektu „Szlakiem zamków Dolnego Śląska”.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla wszystkich uczniów i rodziców były konkurencje sprawnościowe, tańce dworskie, grillowanie, ale największą niespodzianką były pokazy grupy rekonstrukcyjnej. Oglądaliśmy celność łuczników strzelających do tarczy, muszkieterów strzelających z pięknych zabytkowych strzelb, walki wręcz na miecze i inne rodzaje broni. Wszystkie pokazy cieszyły się dużym powodzeniem. Chętni mogli spróbować swoich sił pod czujnym okiem dorosłych. Największą próbę przeszła pani dyrektor, której na głowie położono jabłko i przestrzelono je, na szczęście, bez uszczerbku na zdrowiu , ku naszej wielkiej radości. Po wielkich emocjach wszyscy odtańczyli tańce dworskie i udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Udało nam się pięknie zakończyć harce i zabawy. Przez cały miesiąc wszystkie klasy zbierały punkty za wcześniej przygotowane makiety, albumy i wiele innych ciekawostek związanych z wycieczką do wybranego zamku. Wszyscy musieli też pamiętać o ustalonym wcześniej kolorze swojej klasy, w którym wykonano stroje, tarcze rycerskie i przebrania. Doliczono punkty za konkurencje sportowe i okazało się, że najlepszą „drużyną ze starego zamku” jest klasa II a!

 

NAJLEPSZA  DRUŻYNA  ZE  STAREGO  ZAMKU

 

W nagrodę za zwycięstwo nie będzie, niestety, połowa królestwa, ale wycieczka do Aquaparku w Świeradowie. Nagrodę ufundowała nasza Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy!
To był wspaniały dzień. Teraz czekamy już na wakacje i jedziemy po następne przygody!

 

B.K.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...