Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-06-2014

Niedziela 25 maja przyniosła dla zawodników klubu  M-GLKS KWISA Lubań duże sukcesy. Jesteśmy dumni z Zawodników, którzy z powodzeniem wystartowali w zawodach organizowanych w różnych regionach Polski.

Młodzik- Konrad Gut zajął 4 miejsce w I edycji Zawodów Rowerowych MTB Łysogórki. Konradowi należą się wielkie brawa, tym bardziej, że był to jego pierwszy wyścig rowerowy w tym roku. Po kilkumiesięcznej przerwie treningowej, mimo przebytego niedawno urazu zdołał pojechać i zdobyć wysokie miejsce. Konrad pracuje nad swoją kondycją dopiero od tygodnia.
Starsi zawodnicy junior młodszy Szymon Liczner i junior Adrian Górski startowali w Ogólnopolskim Wyścigu o Puchar Burmistrza Strzelc Krajeńskich. Szymon dojechał do mety na 26 miejscu, pokonując 66 km. 13 miejsce, pokonując 88 km, zajął Adrian.
Niezłą klasę umiejętności sportowych pokazali mastersi Kwisy Lubań. Wystartowali w I Międzynarodowym Triathlonie Łużyckim, organizowanym przez powiat Görlitz i powiat zgorzelecki.
W klasyfikacji indywidualnej w kategorii M40-49 wiceprezes naszego klubu Sławomir Górski zajął 6 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej KWISA Lubań (w składzie Dariusz Markut – pływanie, Adam Kowalów - rower i Mateusz Dubieniecki – bieg) zajęła 2 miejsce.
Start konkurencji wyznaczony był w Berzdorfet See w w Görlitz, a meta na moście staromiejskim Zgorzelec/ Görlitz. Wyścig składał się z trzech części : pływanie na odcinku 750 m, jazda na rowerze o dystansie 20 km i bieg o dystansie 5 km.