Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-05-2014

Maj w Jedynce to czas wycieczek i wypraw po przygodę. W tym roku szkolnym postanowiliśmy wędrować po Dolnym Śląsku. Naszym celem było poznanie zamków i warowni, ich historii, ciekawostek o mieszkańcach, duchach i białych damach zamieszkujących te piękne obiekty do dzisiaj.


Nasz region obfituje we wspaniałe budowle, które zwiedzali uczniowie ze wszystkich klas. Byliśmy w zamkach: Chojnik, Kliczków, Książ, Grodno, Grodziec, Bolków, Czocha. Każda grupa, która wybierała się na wyprawę, wcześniej poznała historię „ swojego” zamku, chłopcy przygotowali tarcze rycerskie z herbem, a dziewczynki stroje dam dworu. Oczywiście nie mogło zabraknąć białej damy, która uczestniczyła, na szczęście w biały dzień, w każdej wyprawie. To dopiero część naszego projektu pt. „Szlakiem zamków na Dolnym Śląsku .” W planach na najbliższe dni mamy wiele atrakcji, a zwieńczeniem wszystkich działań będzie wielki festyn 30 maja na naszym szkolnym boisku.
Oj, będzie się działo! Ale o tym, za tydzień!

 

B.K., M.CH

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...