Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-01-2013

Rodzina Królewska w kl. IV c


Na godzinie wychowawczej w naszej klasie IV c rozmawialiśmy i zarazem tłumaczyliśmy co oznacza uprzejmość . Ten temat krążył w klasie z powodu cechy miesiąca grudnia . Zalety miesiąca to inaczej okazja ,aby pokazać, że z klasy ty pracujesz najwytrwalej nad daną cechą.

 

Wcześniej również mieliśmy zalety miesiąca między innymi „ciekawość świata”, „wdzięczność” i „pomysłowość” . A wszystko to dlatego, że w tym roku szkolnym bierzemy udział w programie profilaktycznym „Czuję się jak w siódmym niebie”, dzięki któremu poznajemy swoje zalety, a także staramy się wypracowywać w sobie nowe. Dużo mówimy też o dobrych zdarzeniach w naszym życiu, prowadzimy nawet specjalne „Dzienniczki Dobrych Zdarzeń”, ale o tym opowiemy Wam innym razem.
Wracając do zalet, pierwszą cechą, nad którą pracowaliśmy we wrześniu była „ciekawość świata” . Osobą, która się nią wykazała, była Małgosia Obrębalska . Codziennie starała się dostać plusika za wykazanie się tą cechą . Zaskakiwała nas ciekawymi informacjami na temat zwierząt i nie tylko .
Po Gosi doszła następna osoba i razem utworzyły „Rodzinę królewską”. Tą osobą była Agnieszka Konieczna . Wykazała się ona wdzięcznością .
Między innymi pisała listy z podziękowaniami dla nauczycieli. Przy okazji zapraszam na jej bloga, który prowadzi razem z Anią w naszej szkolnej akcji „Szkoła z klasą 2.0”. (Szczegóły w zakładce na szkolnej stronie)
Trzecią osobą, wybraną przez kronikarki i panią była Natalia Demjanowicz . Wykazała się ona pomysłowością . Te małe codzienne zdarzenia, jak zrobienie czegoś bądź wymyślenie, sprawiło, że została przyjęta do „Rodziny królewskiej”.
Osoba, która w grudniu powiększyła Ród- Zalet jest Dorota Dominików, współautorka tego tekstu, która zjednała sobie wszystkich swoją uprzejmością. Cecha stycznia jest pracowitość. Ciekawe, kto z naszej klasy okaże się najbardziej pracowitym uczniem?! A może Wy Drodzy Czytelnicy też spróbujecie odnaleźć w sobie być może ukryte zalety?
 

Tekst przygotowały: Dorota Dominików i Monika Boniarczyk
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...