Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-12-2012

Słodko, miodowo, smakowicie…Tak twierdzą mali cukiernicy z klasy I a. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zajęli się pieczeniem prawdziwych przysmaków z piernikowego ciasta.

                  Ubrani w kuchenne fartuszki z zapałem wyrabiali ciasto, wałkowali je i wycinali przeróżne kształty za pomocą foremek w kształcie gwiazdek, serduszek, domków, aniołków, jabłuszek. Tak przygotowane ciastka powędrowały do piekarnika, a gdy dookoła snuł się zapach wypieków, dzieci sprzątały stoły zasypane mąką. Następnego dnia pierwszaki zabrały się do dekorowania pierniczków smakowitym lukrem, płatkami czekolady, wiórkami kokosowymi oraz specjalnymi cukrowymi pisakami. Trudno było się powstrzymać przed zjedzeniem tych pachnących i kolorowych wytworów. Pierniki mają swoje przeznaczenie: część z nich powędrowała na kiermasz świąteczny, a część będzie przysmakiem na klasowej wigilii.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...