Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-12-2012

Niekiedy wystarczy
kilka słów
powiedzianych przez telefon,
włożonych w kopertę
wysłanych na adres
kogoś - kto samotność
zna bardzo dokładnie,
na każdej drodze
potyka się o nią.
(…)
chyba najtrudniej
spełnić marzenia
te najbardziej proste’.
ks. Andrzej Buryła

 

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Narodziła się pod koniec 2009 roku. Na stronie internetowej http://marzycielskapoczta.pl umieszczane są profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.
Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.
W tym roku przyłączyliśmy się do niej również my. Postanowiliśmy napisać do dwóch ciężko chorych chłopców – Huberta i Oliwiera. Panie: Jolanta Klatka, Beata Kwiecińska i Agnieszka Tołwińska przedstawiły cel akcji nauczycielom, a chętni uczniowie tworzyli kartki i pisali listy. Łącznie zebraliśmy około 100 listów.
Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. W przyszłym roku również weźmiemy w niej udział i spróbujemy spełnić czyjeś marzenie, choćby to najbardziej proste.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...