Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-12-2012

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu akcje charytatywne wpisane są w plan działań na każdy rok szkolny. Ich celem jest bowiem niesienie pomocy innym potrzebującym, szczególnie dzieciom, aby rozświetlić ich szary i często – smutny, tragiczny świat.


W tym roku szkolnym po raz 3 wzięliśmy udział w Szlachetnej Paczce. Podobnie jak w latach ubiegłych hojność ludzi przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Po wybraniu rodzin rozpropagowaliśmy akcję w środowisku szkolnym. W szkole i na stronie internetowej pojawiły się informacje na temat najpilniejszych potrzeb rodzin. Nieszczęśliwy los dzieci poruszył serca wszystkich. Nasi uczniowie codziennie przynosili dary. Często towarzyszyli im dorośli, bo biurko czy odkurzacz wymagały pomocy w dostarczeniu ich do szkoły. Nie zabrakło odzieży, zabawek, artykułów szkolnych i spożywczych oraz pieniędzy na zakup obuwia zimowego.
W dniu 30 listopada o godzinie 17:00 zorganizowaliśmy wieczornicę pt. „ Pokażę ci kawałek nieba”. Wzruszający program artystyczny, wspaniała atmosfera, cudowni goście, a wśród nich czworo wolontariuszy Szlachetnej Paczki i bardzo wielu rodziców, którzy tuż po programie przy kawie i ciasteczku, zadeklarowali swoją dalszą pomoc, były niezwykłym wydarzeniem w życiu szkoły.
Nad przebiegiem akcji charytatywnej Szlachetna Paczka czuwały nauczycieli: Jolanta Klatka, Beata Kwiecińska i Agnieszka Tołwińska.
Wszystkim ofiarodawcom pragniemy serdecznie podziękować i zaprosić do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych. Będziemy czekać na wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca również za rok podczas kolejnej Szlachetnej Paczki.
Pomagając innym stajemy się lepszymi ludźmi, pochylamy się nad losem dzieci, które są naszym wspólnym dobrem. Jesteśmy im potrzebni.

Organizatorzy
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...