Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-12-2012

Uczniowie klasy II c wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Jeleniej Górze. Spotkali się tam meteorologiem i hydrologiem. Była to doskonała okazja do podsumowania wiadomości w ramach projektu „ Jaką mamy pogodę”.

Podczas zajęć w szkole uczniowie poznali najważniejsze elementy pogody, prowadzili karty obserwacji, wykonywali zadania projektowe, oglądali prezentację multimedialną, poznali obieg wody w przyrodzie. Natomiast podczas zajęć w terenie zapoznali się z urządzeniami w ogródku meteorologicznym, samodzielnie odczytywali wskazania na przyrządach. Pan meteorolog tłumaczył w jaki sposób zbiera się dane pogodowe i do czego wykorzystuje. W stacjach meteorologicznych dokonuje się pomiarów: temperatury, ciśnienia, wilgotności, kierunku i prędkość wiatru, pomiarów nasłonecznienia, pomiarów ruchu chmur. Pomiary naziemne dokonywane są w specjalnych klatkach meteorologicznych. Uczniowie w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej obserwowali w jaki sposób przekazuje się informacje pogodowe za pomocą depeszy, odczytywali też mapy pogodowe. Dodatkową atrakcją były obserwacje popisów szybowców na pobliskim lotnisku. Takie wycieczki szkolne odgrywają ważną rolę w procesie wychowania. Służą nie tylko zdobywaniu wiedzy i umiejętności, ale sprzyjają również odpowiedniemu zachowaniu się uczniów i zgraniu zespołu klasowego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...