Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-11-2012

Już po raz trzeci Łużyckie Centrum Rozwoju zorganizowało szkolenia dla mieszkańców miasta. Szkolenia odbyły się w ramach dwóch projektów. Pierwszy z nich to „Aktywne i nowoczesne poszukiwanie pracy”. Drugi to „I Ty możesz zostać przedsiębiorcą”.

Projekty te realizowane są równolegle do działań infrastrukturalnych, które zapisane zostały w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Lubań. Dzięki działaniom społecznym miasto pomaga w rozwoju przedsiębiorczości i podnoszeniu kwalifikacji wielu swoim mieszkańcom.

W tym roku szkolenia odbyły się 22 listopada w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej przy zaangażowaniu personelu Łużyckiego Centrum Rozwoju oraz zaproszonych trenerów, m.in. z Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaniu, z Banku Zachodniego WBK. Przeszkolonych zostało 20 osób.

Podczas szkoleń oraz zajęć warsztatowo-treningowych uczestnicy uzyskali wiedzę o zakładaniu własnej działalności gospodarczej oraz podstawowe informacje na temat księgowości. Ponadto wskazano im gdzie można ubiegać się o wsparcie finansowe na rozwój własnej firmy. Osoby, które decydują się na podjęcie pracy, zdobyły wiedzę na temat kreowania swojego pozytywnego wizerunku oraz informacje na temat prowadzenia profesjonalnych rozmów kwalifikacyjnych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...