Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-11-2012

Każdy człowiek, zwłaszcza ten najmłodszy,powinien znać podstawy bezpiecznego funkcjonowania. Niezbędne jest prowadzenie działań, mających na celu uświadomienie powagi tegoż tematu. W tym celu właśnie 12 września 6-latki z Przedszkola Miejskiego nr 1 odwiedziły Komendę Straży Miejskiej w Lubaniu.

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat bezpieczeństwa dzieci, gdzie wspomniano min. o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w drodze do i z przedszkola. Następnie dzieci zapoznały się z pracą dyżurnego i z zaciekawieniem obserwowały jak działa monitoring miasta.
Ogromne zainteresowanie u dzieci wzbudził pokaz uzbrojenia strażnika miejskiego oraz pokaz radiowozów, do których dzieci miały okazję wejść i zobaczyć wszystko od środka, co robiły z wielkim entuzjazmem.
W trakcie spotkania dzieci wykazywały duże zainteresowanie i chęć współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej o czym świadczyła seria pytań zadawanych przez dzieci funkcjonariuszom, a także odpowiedzi na pytania dot. bezpieczeństwa zadawane przez samych funkcjonariuszy.
Na koniec spotkania wszystkie przedszkolaki dostały drobne prezenty w postaci odblasków oraz słodycze. Niewątpliwie było to dla nich pouczające i miłe spotkanie, za co serdecznie dziękujemy Straży Miejskiej w Lubaniu.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...