Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-07-2012

Dnia 22.06.2012r pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu Bernadeta Kozak i Jolanta Gilewska zorganizowali spotkanie dla dzieci na terenie Straży Pożarnej w Lubaniu w ramach projektu socjalnego " POZNAJEMY PRACĘ STRAŻY POŻARNEJ"

Projekt socjalny skierowany był do dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Rekrutacja dzieci do projektu odbyła się poprzez rozmowy z rodzicami dzieci, którzy wyrazili zgodę na udział dzieci w projekcie.

Projekt miał na celu przekazanie informacji na temat właściwego zachowania sie w razie niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem. Dzieci zostały poinformowane co należy zrobić i kogo powiadomić kiedy jest się świadkiem pożaru. Zapoznały się ze sprzętem jakim dysponują strażacy podczas swojej bardzo ciężkiej pracy. Zobaczyły od środka wóz strażacki. Poznały strój strażaka oraz miały możliwość polewania wodą z węża strażackiego.


Na koniec spotkania otrzymały słodki poczęstunek w postaci bułki, soku oraz drobnych prezentów otrzymanych od sponsorów.

Do realizacji projektu socjalnego przyczynili się następujący sponsorzy:
Piekarstwo Ewa Wajda - dzieci dostały słodką bułkę,
Kredyty Chwilówki - dzieci otrzymały drobne upominki,

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...