Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-06-2012

Dnia 15.06.2012r. pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu Lucyna Cerkanowicz i Elżbieta Podbielska zorganizowały spotkanie integracyjne w ramach projektu socjalnego:

"NASI BRACIA MNIEJSI"

Projekt socjalny był zrealizowany w Stadninie Koni w Lubaniu, skierowany do dzieci w wieku od 7 do 14 lat.
Celem projektu był o kształtowanie właściwej postawy wobec zwierząt, uwrażliwienie dzieci na problemy zwierząt.                Rekrutacja dzieci do projektu odbyła się poprzez rozmowy z rodzicami dzieci, którzy wyrazili zgodę na udział dzieci w projekcie socjalnym. Partnerem projektu socjalnego była właścicielka Stadniny Koni w Lubaniu Pani Bożena Wasilik. W ramach projektu socjalnego dzieci zdobyły wiedzę na temat hodowli, karmienia, treningu zwierząt, sportów hippicznych, odpowiedzialności i dbania o zwierzęta. Poznały historie zwierząt źle traktowanych i opuszczonych przez człowieka. Dzieci zwiedziły stadninę koni, każde dziecko odbyło przejażdżkę konną, piekły kiełbaski na grilu, wykonywały rysunki o zwierzętach, z których powstała wystawa. Na koniec spotkania dzieci otrzymały paczki w dużej mierze sponsorowane, ze słodyczami, owocami, napojami, maskotkami, przyborami do pisania i rysowania, oraz gadżetami do kibicowania na EURO 2012.

Do realizacji projektu socjalnego przyczynili się następujący sponsorzy:

- Sklep Intermarche: maskotki, magnesy, piórniki, gadżety na EURO 2012
- Sklep Kaufland: maskotki
- Sklep Rossmann: torby na paczki, balony
- Hurtownia Owoców i Warzyw Ryszard Nieckarz: owoce (pomarańcze, jabłka, mandarynki, kiwi i banany)
- Hurtownia Artykułów Biurowych "Toma": bloki rysunkowe i kredki
- Szyldy - Reklama Waldemar Olszewski: plakat
- Piekarnia J.Buczek J.Wójcik: jeden worek suchego chleba dla zwierząt.


Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...