Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
czwartek, 18 kwietnia 2024, 17:00-20:00

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na spotkanie autorskie ze Sławomirem Gortychem, autorem bestsellerowych kryminałów, których akcja rozgrywa się w Karkonoszach. 

Jego pierwsza powieść „Schronisko, które przestało istnieć”, zdobyła tytuł Książki Roku 2022 w kategorii Debiut w największym plebiscycie czytelniczym w Polsce organizowanym przez serwis Lubimyczytać.
Rok później kolejna część „Schronisko, które przetrwało” dostało tytuł Książki Roku 2023 w kategorii Kryminał, Sensacja, Thriller przez ten sam serwis (głosowało ponad 26 tys. czytelników!).

Oba tomy doceniono także tytułem Najlepszej Górskiej Książki Roku 2023 na Festiwalu Literatury Górskiej w Lądku-Zdroju.

Wg jury powieści przełamują tabu dotyczące odkrywania powojennej historii Karkonoszy widzianej w perspektywie polsko-niemiecko-czeskiej historii ich mieszkańców.
Autor został również uhonorowany Karkonoską Nagrodą Literacką przyznawaną przez polsko-niemieckie jury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury, kultury i sztuki Śląska, które szczególnie służą duchowi humanizmu i porozumienia.
Po jego książki, ustawiacie się w kolejkach bibliotecznych, dlatego wyszliśmy Wam naprzeciw i zaprosiliśmy Pana Gortycha do nas! Na dodatek kilka dni przed premierą jego kolejnej, trzeciej już powieści „Schronisko, które spowijał mrok”.
Poza tym autor pochodzi z Bolesławca, a urodził się… właśnie w Lubaniu!
 
Po więcej ciekawostek zapraszamy na spotkanie autorskie, które odbędzie się w Sali Ślubów w lubańskim Ratuszu 18 kwietnia 2024 roku o 17:00.
Do zobaczenia!
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...