Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

13-11-2012

Krzewienie patriotyzmu w Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego w Lubaniu

Uczniowie naszego gimnazjum    bardzo aktywnie zaangażowali się w obchody 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dnia 6 listopada odbył się Szkolny Konkurs Historyczny na Najlepszego Historyka, w którym wszyscy gimnazjaliści wykazać musieli się wszechstronną wiedzą historyczną. W kategorii klas I zwyciężył Marcin  Boroński, w kategorii klas II i III najlepszymi okazali się: Kamil Zygarowicz i Paulina Andrzejewska. Uczniowie otrzymali symbole zwycięstwa -  wieńce laurowe i upominki.

12-11-2012

zDolni Przyrodnicy z Gimnazjum nr 1

W październiku tradycyjnie odbywają się konkursy pod nazwą zDolny Ślązak Gimnazjalista, których organizatorem jest DODN we Wrocławiu. Od wielu lat uczniowie z naszego województwa rywalizują ze sobą o tytuł Zdolnego Ślązaka w pięciu kategoriach.

09-11-2012

Kto ty jesteś? Polak mały.

              Tak rozpoczęły świętowanie Dnia Niepodległości dzieci z PM nr 5 W Lubaniu. Wspólnie wysłuchały hymn Polski oraz legend związanych z powstaniem Państwa Polskiego. Przedszkolaki samodzielnie wykonały flagi w barwach biało-czerwonych. 

09-11-2012

Pamiętamy!

We wtorek 30.10.2012 r. przedszkolaki z grupy V i VI wybrały się na pobliski cmentarz, znajdujący się w Parku na Kamiennej Górze w Lubaniu.

08-11-2012

Śmieciowe Potwory

Przez ostatnie dwa dni października pięciolatki z grupy IV, V i VI eksperymentowały z surowcami wtórnymi. W ramach realizacji programu ,,Przedszkolak małym ekologiem” rozmawialiśmy na temat problemu rosnącej ilości odpadów, zaśmiecania środowiska oraz konieczności recyklingu. Utrwaliliśmy zasady segregowania śmieci.

08-11-2012

Refleksja Listopadowa

„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.”

ks.J.Twardowski

Pierwsze dwa dni listopada są dla chrześcijan szczególnym czasem wiary i modlitwy. Podkreślają one „eschatologiczny” charakter tego czasu. Obchodząc bowiem uroczystość Wszystkich Świętych i wspominając wszystkich wiernych zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi, przeżywa i wyraża w liturgii duchową więź, która go łączy z Kościołem niebieskim.

07-11-2012

Jemy sałatki

        W ramach realizacji programu " Akademia zdrowego przedszkolaka" dzieci z grupy VII w PM nr 5 wykonywały sałatkę jarzynową. W tym dniu starszaki przyniosły ugotowane warzywa i produkty potrzebne do wykonania pysznej sałatki. Dzieci pamiętały o ubraniu fartuszków i dokładnym umyciu rąk, a także o przestrzeganiu bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Na wstępie dzieci wypowiadały się na temat: "Co można zrobić z warzyw?" Bawiliśmy się przy piosence "Sałatka jarzynowa". Potem  wszyscy zabrali się z zapałem do pracy. Nastąpiło obieranie, krojenie, mieszanie i przyprawianie, a potem degustacja. Poczęstowano również inne grupy w przedszkolu.

05-11-2012

Dzień dyni

      W środę 31.10.12r. w grupie 3-4 latków w PM nr 5 zorganizowano Dzień dyni. Było hucznie, wesoło i dyniowo...
Dzieci w tym dniu przybyły w pomarańczowych strojach oraz przyniosły dynie. Wspólnie z panią zorganizowano wystawę "pomarańczowych olbrzymów". Przedszkolaki uczestniczyły też w różnych zabawach i konkursach. A potem zorganizowano dyniowe party - słodki poczęstunek z produktów wytworzonych z dyni.

 

04-11-2012

Calineczka

            Dnia 24.10.12r. został zaproszony do nas teatr "Mała Bajeczka". Dzieci z grupy V uczestniczyły współtworzeniu artystycznym przedstawienia pt: " Calineczka". Mali artyści z zapałem przebierali się w stroje teatralne i z uwagą słuchali wskazówek podawanych przez prowadzącą aktorkę. Poprzez udział w warsztatach teatralnych dzieci miały bezpośredni kontakt z widzem, uczyły się poprawnego wypowiadania kwestii danej postaci, korzystania rekwizytów teatralnych, współdziałania w grupie. Było dużo zabawy, a na koniec przedstawienia mali aktorzy otrzymali dużo braw za piękny występ.

31-10-2012

Jesienne przeliczanie

Końcem października w Przedszkolu Miejskim nr 3 w oddziale przy ul. Bankowej, grupa dzieci 3-letnich wykorzystując dary jesieni takie jak: liście, żołędzie, kasztany i orzechy przyswajała umiejętność przeliczania, porównywania i segregowania okazów przyrodniczych, realizując równocześnie założenia podstawy programowej. Świetnie się bawiąc maluszki doskonaliły swoje umiejętności.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...