Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-07-2019

Na zakończenie wakacji warto wybrać się do Lubania, który nabierze folkowych barw. Przez dwa dni będzie można poznać kulturę i emocje Bukowińczyków. Trzeciego dnia pobawimy się na ludowo. Z muzyką na żywo, najlepszymi w świecie pierogami i najpulchniejszymi wypiekami.

Od 22 do 23 sierpnia w Lubaniu odbędzie się po raz drugi Międzynarodowy Festiwal „Bukowińskie Spotkania”. Jest on jednym z najważniejszych przedsięwzięć w Europie promujących wielokulturowość Bukowiny oraz różnorodność i równość kultur. W pierwszym dniu w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury wystąpią zespoły z zagranicy, w drugim dniu, na plenerowej scenie w lubańskim Rynku do zespołów z Ukrainy, Rumunii i Węgier dołączą zespoły z Polski.

Tuż po bukowińskich klimatach, w sobotę 24 sierpnia zapraszamy na XVI edycję Lubańskiego Festiwalu Folklorystycznego „FolkArt”. Tego dnia w lubańskim Rynku prezentować się będą zespoły ludowe, grupy śpiewacze i kapele – czerpiący inspirację twórczą z szeroko pojętej kultury ludowej. Dzień ten mający charakter konkursowy, pozwoli wyłonić najlepszych wykonawców, aby w ten sposób otworzyć im drogę ku własnej promocji artystycznej. Wszystkie prezentacje oceniać będzie specjalnie powołana Komisja Konkursowa, która przyzna zwycięskie trofea - „Złote”, „Srebrne” i „Brązowe” Łużyckie Skrzypce. Warto przy tym dodać, że naszej imprezie towarzyszy zawsze wspaniała atmosfera, zarówno wśród wykonawców jak i niezwykle entuzjastycznej widowni.

Integralną częścią sobotniego wydarzenia są konkursy - „Na Tradycyjne Wyroby Pierogowe, Pierogopodobne i Ziemniaczane” oraz „Na Domowe Wypieki i Ciasta z Owoców Sezonowych”. Jurorzy oceniać będą przede wszystkim walory smakowe zgłoszonych do konkursów potraw i wypieków, ich tradycyjny, ludowy charakter oraz oryginalność receptur, nagradzając najlepsze wyroby nagrodami pieniężnymi.

Poniżej fotogaleria wydarzenia z poprzednich lat.

(ŁCR/MDK Lubań)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...