Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-07-2019

Grant dla organizacji pozarządowych, ale też wszystkich mieszkańców. Jeszcze w tym roku teren przy dawnej SP2 nabierze nowego charakteru.

W wyniku reorganizacji sieci szkolnej związanej z wdrożeniem reformy edukacji w 2017 roku przeniesiono siedzibę Szkoły Podstawowej nr 2.  Obecnie budynek wraz z otoczeniem wykorzystują na swoje potrzeby organizacje pozarządowe funkcjonujące na terenie miasta. Obiekt usytuowany na ogrodzonym terenie wyposażonym w boisko asfaltowe, mini bieżnię, mały plac zabaw i teren zielony dobrze służy nowym użytkownikom. Jednak istotnym problemem jest brak urządzeń do rekreacji i aktywnego wypoczynku oraz zabezpieczenia terenu przed dewastacją. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu jeszcze w tym roku sytuacja ulegnie poprawie.

W ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” Gmina Miejska Lubań uzyskała wsparcie finansowe na wzbogacenie infrastruktury otoczenia siedziby organizacji pozarządowych znajdującej się przy ul. Dolnej. Projekt przewiduje zakup, montaż i instalację drewnianej altany ze stołami, dwóch ławek parkowych, 2 urządzeń siłowni zewnętrznej, stołu do tenisa stołowego i zabezpieczonego miejsca na ognisko. Ponadto zaplanowano wyposażenie obiektu i otoczenia w kamerę obrotową monitoringu zewnętrznego skonfigurowanego z monitoringiem Straży Miejskiej w Lubaniu. Dzięki temu stowarzyszenia i funkcjonujące obok nich grupy nieformalne będą mogły zorganizować na wyższym poziomie szereg przedsięwzięć, w tym festyny, biwaki i inne spotkania dla swoich członków oraz społeczności miejskiej. Teren będzie dostępny również dla indywidualnych mieszkańców a monitoring zapewni bezpieczeństwo uczestników i zmniejszy możliwość zniszczenia urządzeń.  Miejsce to stanie się bezpiecznym terenem dla dzieci i mieszkańców tej części miasta, którzy w aktywny sposób chcą spędzać czas wolny. Koszt zaplanowanych działań to około 45 tys. złotych brutto (z dofinansowaniem w kwocie 20 tys. złotych, reszta wkład własny gminy). Uroczyste zakończenie projektu i otwarcie części rekreacyjnej wstępnie zaplanowano na wrzesień br.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...