Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-04-2013

Pewien właściciel mieszkania na terenie Lubania postanowił podłączyć  butlę z gazem propan - butan, do kuchenki przystosowanej do zasilania gazem ziemnym.

W wyniku nieprawidłowego podłączenia doszło do niekontrolowanego wycieku gazu z butli. Na miejsce zdarzenia wezwana została Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe. Właściciel lokalu odmówił wpuszczenia Strażaków i Gazowników. Wezwano na miejsce patrol interwencyjny Straży Miejskiej, w wyniku czynności podjętych przez Strażników, właściciel lokalu udostępnił mieszkanie Strażakom i Gazownikom. Przeprowadzony pomiar stężenia gazu wykazał, że był on na poziomie 1% dolnej granicy wybuchowości, co stwarzało zagrożenie wybuchem. W czasie opisanych zdarzeń w budynku przebywało 8 innych lokatorów. W skutek nierozważnego postępowania swojego sąsiada zostali narażeni na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Sprawcę zdarzenia który znajdował się w stanie nietrzeźwości przekazano funkcjonariuszom Policji, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...