Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

29-10-2020

zDolny Ślązak po eliminacjach szkolnych

W październiku uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w pierwszych etapowych eliminacjach zDolnego Ślązaka 2020/2021. Te konkursy przedmiotowe na trwale wpisały się w kalendarz edukacyjny nie tylko Dolnego Śląska, ale również naszej szkoły.

29-10-2020

Z wizytą w Henrykowie Lubańskim – poznajemy najstarsze drzewo w Polsce

Podczas ostatniego tygodnia odbyliśmy szereg spacerów krajobrazowych do okolicznego parku. Podziwialiśmy ogromne, długowieczne dęby, zachwycaliśmy się strzelistymi jesionami, fotografowaliśmy niezwykle efektowne, kwitnące kasztanowce, rozpoznawaliśmy strukturę liści klonu.

29-10-2020

Inicjatywy szkolne z okazji Dnia Krajobrazu

Dzień Krajobrazu w naszej szkole z każdym rokiem zyskuje na popularności, a tegoroczna akcja poświęcona niezliczonym korzyściom, jakie dają nam drzewa, trwała od 8 do 23 października. W tym roku wszystkie wydarzenia towarzyszące obchodom koncentrowały się wokół zagadnienia drzewa.

15-10-2020

Jak funkcjonujemy w reżimie sanitarnym?

Mimo pandemii koronawirusa 1 września nasza placówka ruszyła pełną parą. Uczymy się stacjonarnie, jednak w reżimie sanitarnym. Wszystkich obowiązują zasady bezpieczeństwa, które określiła Dyrektor Szkoły – pani Beata Myśliwiec, na podstawie wytycznych MEN i Inspektora Sanitarnego.

12-10-2020

Samorząd Uczniowski wybrany!

Podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego pokazujemy uczniom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy w ten sposób do wyrażania własnego zdania. Aktywny udział w tego typu wyborach to świetna lekcja demokracji, a samo wydarzenie traktujemy jako święto szkolnej społeczności.

05-10-2020

Propagujemy postawy ekologiczne – udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY

„O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!” (Leopold Staff) Lubańska „Jedynka” na co dzień żyje problemami ochrony najbliższego środowiska naturalnego, starając się o to, aby w okolicy, na placu szkolnym czy w klasie, było czyściej, przyjemniej i zdrowiej.

05-10-2020

Zajęcia w terenie w lubańskiej Jedynce

Z pewnością ten rok szkolny jest zupełnie inny od poprzednich, z jednej strony - pełen wyzwań związanych z pandemią, z drugiej – wypełniony nadzieją na powrót do szkolnej normalności.

05-10-2020

Najlepsi w Lubaniu – rozgrywki piłkarskie

Początek października był okazją do uzyskania cennych wyróżnień sportowych w rozgrywkach piłkarskich. Reprezentacje lubańskiej „Jedynki” uczestniczyły w rozgrywkach finałowych. Zawody, obejmujące powiat lubański, rozgrywane były na terenie naszej szkoły i w hali MOSiR w Lubaniu.

05-10-2020

Eksperci tabliczki mnożenia odkryci!

Kolejnym październikowym wydarzeniem okazał się w lubańskiej „Jedynce” X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku odsłona tego święta nastąpiła 2 października. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki.

05-10-2020

Sukces w pływaniu uczennicy lubańskiej Jedynki – zawodniczki UKS Lubań

Uczennica naszej szkoły – Wiktoria Wójcik od kilku lat pływa i wygrywa indywidualnie oraz drużynowo. Siódmoklasistka wykazuje się doskonałymi umiejętnościami pływackimi, a jeśli pojawia się tylko okazja do ich zaprezentowania, walczy ambitnie i ze startu na start pobija swoje rekordy życiowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...